29 kwietnia 2024

Szkoła Podstawowa nr 28

XXVIII Igrzyska Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami

8 czerwca 2024 r. (sobota) na stadionie OSiR Targówek

8 czerwca 2024 r. odbędą się XXVIII Igrzyska Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami na OSiR Targówek.
Jak co roku organizatorzy potrzebują ok. 230 wolontariuszy. Proszą nas o przesłanie w terminie do 24 maja 2024 r. danych o wolontariuszach.

W związku z tym ogłaszamy nabór chętnych uczniów i wolontariuszy, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Jest to kilka godzin pracy podczas konkurencji sportowych. Nie jest to trudna praca, bo część podopiecznych ma w pobliżu swoich opiekunów, rodzinę.
Prosimy o przesłanie przez librus do dnia 20 maja do pani Agnieszki Balasińskiej:
- imię, nazwisko ucznia i kontakt telefoniczny do opiekuna.
Przy wysyłaniu tych danych prosimy też o wyrażenie zgody przez opiekuna na udostępnienie tych danych do Urzędu Dzielnicy Targówek.

Informacja dla wolontariuszy

O godzinie 8:55 wolontariusze ustawieni za stanowiskiem rejestracji zawodników (przy wyznaczonej dla szkoły kategorii wiekowej) czekają w gotowości na ich przybycie.

Wolontariusz podchodzi do uczestnika Igrzysk w chwili jego rejestracji i odbiera od organizatora numer startowy dla zawodnika i karteczkę z numerami konkurencji, w których startuje jego podopieczny. W tym czasie zawodnik odbiera pakiet startowy (koszulkę, czapeczkę i talony). Wolontariusz odchodzi z nim od stanowiska, aby nie blokować przejścia, pomaga mu założyć numer startowy. Towarzyszy zawodnikowi w czasie trwania imprezy (tzn. doprowadza do stanowisk, w których odbywają się konkurencje, pilnuje, aby zwycięzcy dotarli na czas do podium, a w międzyczasie pomaga w realizacji talonów na wodę, lody i grilla). Przejmując zawodnika, wolontariusz powinien poinformować opiekuna, że w razie zagubienia się, spotkanie z opiekunem będzie w punkcie informacyjnym przy budynku.

Wolontariusze zobowiązani są towarzyszyć swoim podopiecznym do końca imprezy, tzn. do momentu doprowadzenia ich do punktu wydawania nagród, w celu oddania numeru startowego, odebrania medalu pamiątkowego, upominku i przekazania opieki nad nimi rodzicom/opiekunom.