PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Uczeń może być nieprzygotowany do lekcji (np. brak stroju) 2 razy w ciągu semestru. Po kolejnym nieprzygotowaniu uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.

Uczeń może na koniec lekcji otrzymać ocenę niedostateczną  za brak pracy na lekcji, nie wykonywanie poleceń nauczyciela.

Uczeń, który z niewyjaśnionych przyczyn nie przystępuje do sprawdzianu, a w tym dniu jest ćwiczącym, otrzymuje ocenę niedostateczną.

Za łamanie regulaminu dotyczącego korzystania z sali gimnastycznej, szatni oraz regulaminu dotyczącego używania przyborów i przyrządów sportowych uczeń może otrzymać pisemną uwagę.

Za złe, niegodne ucznia zachowanie (np. stosowanie wulgaryzmów) uczeń nie może dostać oceny a pisemną uwagę.

Uczeń który notorycznie korzysta ze zwolnień pisanych przez rodziców nie może otrzymać oceny wyższej niż dobra.

Uczeń, który przystępuje do sprawdzianu nie może otrzymać oceny niedostatecznej (bez względu na wynik).

Uczeń, który podczas lekcji wyróżniał się aktywnością wyższą niż pozostali uczniowie może otrzymać cząstkową ocenę bardzo dobrą.

Uczeń, który wykonuje pracę na rzecz szkoły (przybór, przygotowanie gazetki szkolnej, prezentacje multimedialne o tematyce sportowej), może otrzymać cząstkową ocenę celującą.

Uczeń, który reprezentuje szkołę w zawodach sportowych na szczeblu dzielnicowym i wyższym (np.WOM) otrzymuje cząstkową ocenę celującą. Jeżeli uczeń bierze udział w turnieju mini gier, wówczas za każdy jego występ – mecz otrzymuje cząstkową ocenę celującą.

Udział ucznia w wyżej wymienionych zawodach nie jest jednoznaczny z otrzymaniem oceny celującej na semestr jeśli jego oceny i postawa wskazują na wystawienie oceny niższej.