Czytajcie dzieciom

Drodzy Rodzice czytajcie dzieciom!

Książki pozwalają odkryć przed Waszymi dziećmi cudowny, barwny świat pełen przygód, dobra, miłości, zabawy, wzruszeń i wiadomości. Wystarczy otworzyć książeczkę, przeczytać, pooglądać ilustracje, porozmawiać. Dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, tylko dzięki Wam poznają ten cudowny świat. Dajcie im tę możliwość czytając codziennie. Dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta. Czują się wtedy ważne, kochane i coraz inteligentniejsze. Dzięki książkom Wasze dzieci będą ładniej się wypowiadać, poszerzą swoją wiedzę, nauczą się nazywać uczucia, oceniać co dobre, a co złe. Wspólne chwile z książką staną się przyjemnością. Jeszcze bardziej zbliżą Was do siebie.
Czytanie powinno się dziecku kojarzyć z radością, nigdy z przymusem i nudą, dlatego wybierajcie odpowiednie książki:

• ciekawe
  • napisane lub tłumaczone poprawną i ładną polszczyzną
  • rozwijające logiczne myślenie
  • uczące  szacunku i akceptacji
  • promujące pozytywne wzorce postępowania
  • dostosowane do wrażliwości dziecka - nie budzące lęku i niepokoju
  • unikające stereotypów kulturowych związanych z rasą, płcią itp.
  • budujące pozytywny stosunek do świata
  • wzmacniające poczucie wiary w siebie

Nie rezygnujcie z czytania dzieciom starszym. Jeżeli znajdziecie czas, czytajcie swoim dzieciom, tak długo, jak będą tego chciały i potrzebowały. Nawyk czytania ukształtowany
w dzieciństwie zaprocentuje w dorosłym życiu. Ludzie, którzy czytają są inteligentni, twórczy, otwarci, tolerancyjni, podejmują  odpowiedzialne decyzje.

Życzymy Państwu przyjemnego czytania!