Zapisy rok 2023/2024

Uczniowie, którzy zostali zapisani do Szkolnego Klubu Wolontariusza w tamtym roku, wciąż są zapisani i nie muszą ponownie wypełniać porozumienia. Jeśli zgubili dzienniczki, albo nie są pewni, czy są zapisani, mogą się zgłosić do Agnieszki Balasińskiej. Wychowawcy otrzymali listy uczniów z ich klas, którzy są zapisani do wolontariatu.

Uczniowie, którzy nie byli zapisani, a chcą działać w wolontariacie — wychowawcom zostały przekazane porozumienia wolontariatu, które muszą podpisać rodzice i uczniowie powyżej 13 roku życia. (Uczniowie poniżej 13 roku życia podpisywać nie muszą, wystarczy podpis rodzica). Porozumienia są także dostępne w świetlicy 10 u opiekunki wolontariatu. Po podpisaniu porozumienia wolontariusze przynoszą je Agnieszce Balasińskiej i dostaną dzienniczki.

Uczeń, który pragnie być wolontariuszem musi znać Regulamin SzKW, dostępny tutaj: https://sp28targowek.eduwarszawa.pl/strefa-ucznia/wolontariat/regulamin-szkw
Informacje o zasadach, ilości godzin znajdą Państwo w punkcie 4 Regulaminu: §4 Zasady przyznawania wpisu na świadectwie ukończenia szkoły za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu

Opiekunowie wolontariatu:
Agnieszka Balasińska — nauczyciel świetlicy (sala 10)
Justyna Kamińska — nauczyciel wspomagający

Opiekun akcji Strażnicy Pamięci
Maria Piechocka — nauczyciel wspomagający

ZAPISZ SIĘ!

Aby zostać wolontariuszem w Szkolnym Klubie Wolontariusza, należy:

Krok 1: Uzupełnić porozumienie o wolontariacie między Szkołą a Wolontariuszem i jego Opiekunem Prawnym.
Krok 2: Dostarczyć podpisany dokument do szkoły do Opiekuna Wolontariatu (Agnieszki Balasińskiej w świetlicy lub w gabinecie).
Krok 3: Kiedy Opiekun podpisze i zostawi sobie jedną kopię, Wolontariusz otrzyma dzienniczek. Można też od razu przyjść do opiekuna z porozumieniem i dzienniczkiem. Oba poniżej do ściągnięcia.

Takie porozumienie jest najważniejszym dokumentem zaświadczającym, że rodzic/opiekun prawny wyraża zgodę na świadczenie wolontariatu przez ucznia/uczennicę. Bez niego uczeń lub uczennica nie może być wolontariuszem na terenie szkoły.

W okresie wakacyjnym porozumienie można wypełnić w domu i skan lub zdjęcie przesłać na maila: abalasinska@eduwarszawa.pl Opiekuna Wolontariatu, a dzienniczek wydrukować samemu.

W przypadku drukowania dzienniczka samemu proszę pamiętać, jeśli chcą Państwo dwustronny wydruk — Zaznaczyć należy w trakcie wydruku w opcjach druku "Druk dwustronny: przerzuć strony względem krótkiej krawędzi".