Rusza nowy nabór do projektu „Mediuj w szkole” i tym samym do Szkolnego Klubu Mediatora. Zapraszamy Uczniów i Uczennice z klas 6-7 oraz Nauczycieli gotowych do zyskania nowych kompetencji i wspierania mediacji rówieśniczych. Chętne osoby zapraszam do pokoju nr 19, gdzie opowiem o szczegółach 😊 Więcej o projekcie można poczytać na stronie http://mediujwszkole.pl

Poniżej grafik warsztatów na najbliższe miesiące.

„Mediuj w szkole” to projekt realizowany przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej przy współfinansowaniu ze środków m. st. Warszawy, którego celem jest podniesienie kompetencji młodzieży oraz grona pedagogicznego w zakresie komunikacji interpersonalnej, wyrażania swoich emocji i potrzeb oraz wsparcie tych grup w rozwiązywaniu problemów rówieśniczych w szkole, a także promocja, informowanie i upowszechnianie rozwoju kompetencji komunikacyjnych, kompetencji rozwiązywania konfliktów i mediacji w szkole zgodnie z ujednoliconymi standardami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sprawiedliwości i Rzecznika Praw Dziecka. W ramach realizacji projektu w szkole działa Szkolny Klub Mediatora a wybrani uczniowie i nauczyciele przeszli szkolenia certyfikacyjne z mediacji rówieśniczych.