Projekt edukacyjny "Zabawa Sztuką"

W roku szkolnym 2023/2024 świetlica szkolna Zapiecek bierze udział w projekcie edukacyjnym "Zabawa sztuką". Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela świetlicy Marleny Martyńskiej będą robili różne prace plastyczne i techniczne związane z malarstwem. Projekt bazuje na założeniach wychowawczych Friedricha Froebla. Twórczyni projektu podkreśla, iż "jedynym z podstawowych założeń pedagogiki freblowskiej jest zabawa, a jak dodamy do tego sztukę, to powstanie nam wyjątkowa Zabawa sztuką".

• Magiczne drzewo, dzieci ze świetlicy tym projektem rozpoczęły „Zabawę ze Sztuką".

• Dzieci ze świetlicy zrobiły po kierunkiem nauczycielek świetlicy „zakręcone obrazy” z projektu „Zabawa sztuką”. Wykorzystały do tego farbę i specjalne wiaderko z szablonami. Każdy obraz wyszedł oryginalny i inny.

• Dzieci z klas 3a i 3b w ramach projektu "Zabawa sztuką" zrobiły pracę plastyczną pt. Pole kwiatów. Dzieci malowały kasztanami moczonymi w farbie.

• Uczniowie z sali świetlicowej nr 6 wykonali owocowo-warzywny obraz pt. "Zdrowie na talerzu" oraz jadalny obraz "Słoneczniki van Gogha". Wszyscy świetnie się bawili, jedli smaczne i zdrowe warzywa i owoce.

• W ramach ogólnopolskiego projektu "Zabawa Sztuką" dzieci z klas 3a, 3b i 4c wykonały prace pt. Freblowskie konstrukcje.

• Jesienne witraże z ususzonych liści — prace wykonane przez uczniów klas 3.

• Zajęcia majowe w świetlicy szkolnej: art. "Serce matki”.

• Deszczowe kije inspirowane twórczością Aborygenów, wykonała klasa 3b w świetlicy szkolnej.

• Dzieci z klasy 3b uczciły Dzień Ziemi, malując na kamieniach. Inspiracją do drzew było "Drzewo Życia".

• Zakładki do książek inspirowane twórczością Roberta Delaneya, wykonały dzieci z klasy 1a i 1b.