Projekt edukacyjny „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”

Grupa docelowa projektu: Uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej nr 28 im. Stefana Żeromskiego w Warszawie

Nauczyciel realizujący projekt: Urszula Rutecka

O PROJEKCIE

Program edukacyjny oparty na idei zawartej w książce Janusza Korczaka, jest odpowiedzią na problem zbyt niskiego poziomu przedsiębiorczości wśród Polaków. Współpraca wielu instytucji, wskazanie roli edukacji, promocja szerokiego rozumienia pojęcia „przedsiębiorczość” oraz podkreślenie roli świadomego społeczeństwa w rozwoju gospodarczym Polski – to główne cele naszego projektu. Dzięki przedsiębiorczości obywateli jest możliwe uruchomienie programów rozwoju gospodarczego kraju, opartych głównie na wykorzystaniu rodzimych zasobów.

Cele i założenia projektu „Przygody przedsiębiorczego Dżeka” to:

• rozwój kluczowej kompetencji w europejskim systemie edukacji,
  • przekazanie nauczycielom narzędzi edukacyjnych wspomagających przekazywanie wiedzy ekonomicznej,
  • kształtowanie cech osobowych i postaw przedsiębiorczych,
  • dostarczanie wiedzy i umiejętności dotyczących przedsiębiorczości,
  • budowanie umiejętności uczestnictwa w życiu społecznym,
  • przygotowanie do bycia cenionym pracownikiem,
  • aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego,
  • przeciwdziałanie bezrobociu i wykluczeniu społecznemu,
  • zachęcanie do prowadzenia firm i własnej działalności.

FORMY REALIZACJI PROJEKTU

Projekt jest realizowany przez różnorodne formy, m.in.:

• Lekcje prowadzone przez nauczycieli na podstawie przygotowanych materiałów edukacyjnych, m.in.: scenariuszy lekcji, prezentacji, kart pracy.
  • Konkursy skierowane do różnych grup wiekowych.
  • Ogólnopolskie lekcje on-line z ekspertami.

Wraz z rozwojem projektu Organizator planuje wprowadzanie nowych form edukacyjnych.