Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Nauczycieli do zapisów na warsztaty/wykłady online z zakresu Porozumienia bez Przemocy po zalogowaniu się na stronie http://nvcwszkole.pl (w zakładce warsztaty na żywo). Poniżej grafik zajęć na najbliższe miesiące.

“NVC w szkole” to program szkoleniowo-wdrożeniowy Instytutu Edukacji Pozytywnej. Komunikacja bez Przemocy (czyli NVC) to niezbędny element rozwoju i działania każdej placówki edukacyjnej i wychowawczej, która chce zbudować klimat sprzyjający zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Koordynatorem w szkole z ramienia świetlicy szkolnej jest Agnieszka Balasińska.

W ramach programu “NVC w szkole” odbywają się:

• certyfikacyjne szkolenia online zgodne z wymogami MEiN, MS i RPD (zakres podstawowy i rozszerzony);

• szkolenia stacjonarne lub online dla rad pedagogicznych dotyczące znaczenia NVC w procesach wychowawczych, profilaktycznych i edukacyjnych;

• szkolenia stacjonarne lub online dla rodziców;

• dostęp do mini kursów tematycznych dla rodziców w formie online;

• specjalistyczne konsultacje (specjaliści nvc, psycholodzy, pedagodzy, prawnicy);

• udział w dedykowanych konferencjach i wydarzeniach specjalnych;

• stałą opiekę w zakresie organizacyjnym, merytorycznym i technicznym.

“NVC w szkole” to element wieloletniego projektu “Klimat szkoły. Tworzymy go razem” współfinansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.