Projekt edukacyjny Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży

Grupa docelowa projektu: Uczniowie klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 28 im. Stefana Żeromskiego w Warszawie

Nauczyciel realizujący: Urszula Rutecka

Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

Cele projektu BAKCYL:

- poszerzanie wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości,

- wspieranie nauczycieli w przekazywaniu wiedzy,

- wprowadzenie uczniów w świat codziennych finansów,

- edukowanie w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z usług finansowych,

- umacnianie wizerunku sektora finansowego jako instytucji zaufania publicznego,

- podnoszenie kompetencji zawodowych i rozwój osobisty wolontariuszy.