Tydzień Życzliwości listopad 2021

W szkole w dniach 22-26 listopada odbył się Tydzień Życzliwości organizowany przez specjalistów szkolnych i wolontariuszy. Każdego dnia miała miejsce jakaś inna aktywność. Wolontariusze stworzyli Skrzynki na Dobre Słowo i każdy mógł wrzucać list lub kartkę zaadresowaną dla kogoś innego. Dziewczyny z klas siódmych chodziły już od wtorku ze skrzynkami i zbierały listy, a później rozdały je adresatom. W poniedziałek i piątek na korytarzach były powieszone kartki ze "zrywkami", na których znajdowały się zadania do zrobienia dla siebie i dla innych. Pojawiły się fotobudki, przy których można było wykonać zdjęcia. Oprócz tego w środę na korytarzu stanęło Drzewo Życzliwości z dobrymi słowami, również zamieszczonymi przez wolontariuszy. Wolontariusze prężnie pomagali nauczycielom w organizacji całego przedsięwzięcia.

Część wolontariuszy udziela się także w Klubie Mediatora. Mediatorzy pragnęli pokazać innym swoją pracę i zaangażowanie podczas Tygodnia Życzliwości. upiekli babeczki i przygotowali stanowisko, opowiadali o tym, czym są mediacje rówieśnicze.