Strażnicy Pamięci 2023/2024

Ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.
„Szkoła pamięta” SP28 Warszawa 🪦
„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” Jan Zamoyski

W ramach akcji „Szkoła pamięta” Ministerstwa Edukacji i Nauki w naszej placówce prowadzone są działania, których głównym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę poznania i pielęgnowania pamięci o historii polskiego narodu, upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych — bohaterów naszej wolności, narodowych i lokalnych. Strażnicy Pamięci – to grupa wolontariuszy, uczniów klas starszych, która raz w miesiącu odwiedza miejsca pamięci, porządkuje groby, 🧽🪣 wykonuje wiązanki z symbolami narodowymi, pali znicze 🕯 i wspomina osoby ważne dla naszej wspólnoty.  Dzieci wykazują się dużym zaangażowaniem, aktywnością i wyjątkową postawą patriotyczną — sami wyszukują kolejne mogiły — bohaterów naszej wolności. Ilość miejsc pamięci z każdym rokiem się powiększa.

Od 2 października 2023r. ZAPRASZAMY kolejnych chętnych uczniów klas 4-8 do grupy Strażników Pamięci / wolontariuszy. To również dodatkowe punkty na świadectwie i wyższa ocena z zachowania.

• Uczniowie odwiedzili groby i pomniki na 1 listopada oraz 11 listopada i ułożyli tam nasze stroiki szkolne.
  • Nie zapomnieli zapalić świeczkę na Boże Narodzenie.
  • Na 1 marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych także oddali hołd poległym.
  • Odwiedzali też miejsca pamięci z okazji świąt Wielkanocnych i wiosną.