Spotkanie SzKW

Spotkanie organizacyjne odbyło się w dniu 03.10.2023 roku w sali 27. Opiekunki Agnieszka Balasińska i Justyna Kamińska przedstawiły, jak wygląda wolontariat w szkole, gdzie należy szukać informacji na stronie oraz ile godzin potrzeba w klasach 4-6, 7 i 8. Uczniowie zadawali pytania, odbierali dzienniczki i porozumienia.

Sprawy ważne:

• Do wolontariatu można się zapisywać cały wrzesień i październik. Później zwłaszcza klasy 8 nie będą przyjmowane! Klasy młodsze - drugi nabór jest w styczniu.
  • Bez podpisanego porozumienia nie można robić wolontariatu w szkole. Bez podpisanego porozumienia nie otrzyma się dzienniczka.
  • Wolontariat klas starszych 4-8 w świetlicy, zerówce, bibliotece szkolnej, w klasie młodszej (1-3) uzgadnia się bezpośrednio z nauczycielem, pod którego kierunkiem będzie się go robiło.
  • W wolontariacie poza szkolonym dzienniczek nie jest wymagany, wystarczy zaświadczenie z tamtego miejsca. Jednak niektóre miejsca, jak np. biblioteki publiczne, przedszkola wolą, gdy uczeń przychodzi z dzienniczkiem szkolnym. Wzór zaświadczenia znajduje się w regulaminie wolontariatu.
  • Uczniowie mogą się angażować w akcje poza szkołą, poza dzielnicą, a nawet poza Warszawą.
  • Akcje szkolne przeprowadzane są pod kierunkiem opiekunów wolontariatu lub innych nauczycieli. Za wzięcie udział, pomoc w organizacji, uczestnictwo są wpisy w dzienniczku.
  • Warunki wpisu na świadectwie znajdują się w prezentacji poniższej i w regulaminie wolontariatu.
  • Zbiórki korków, tuszy, żołędzi i inne mogą być uzupełnieniem godzin wolontariatu, a nie wyłączną formą wolontariatu.
  • Uczniowie kas 1-3 mogą uczestniczyć w wolontariacie tzw. Rodzinnym, wspólnie angażując się z rodzicami lub sami w:
    • tworzenie kartek, ozdób  przed świętami;
    • robienie ciastek, babeczek ciast przy okazji różnych akcji, zbiórek;
    • czytanie, wspólna zabawa w zerówce;
    • pomoc w nauce w świetlicy klasom młodszym (to bardziej klasy 2 i 3);
    • pomoc w rozgłaszaniu akcji wolontariackich w klasach młodszych;
    • dbanie o porządek w klasie, sali.
  • Uczeń sam poszukuje form wolontariatu, ucząc się samodzielności i kontaktów z "przełożonymi".
  • Porozumienie i dzienniczek uczniowie przekazują do sali 10 - sali świetlicowej do pani Agnieszki Balasińskiej

Więcej informacji o zasadach zapisu: https://sp28targowek.eduwarszawa.pl/strefa-ucznia/wolontariat/zapisz-sie