Projekt - OCZYwista codzienność

Wolontariat pozaszkolny

Projekt - OCZYwista codzienność - został stworzony w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" i jest tworzony przez 7 licealistów z trzech warszawskich liceów. Celem jest stworzenie sieci połączeń pomiędzy młodzieżą, dorosłymi wolontariuszami a osobami z dysfunkcją wzroku, którzy potrzebują wsparcia asystenta. Na razie działa tylko w Warszawie.

W imieniu organizatorów zapraszamy do zapoznania się z profilem na FB -- OCZYwista codzienność, wkrótce ruszy też strona internetowa projektu.

Projekt jest całkowicie wolontariacki i nie jest zależny od instytucji publicznych.

Organizatorzy chcieliby zaprosić młodzież do współpracy przy tym projekcie. Zadania, jakie przewidują dla wolontariuszy niepełnoletnich - to asysta na treningach blind tenis - tenis dla osób niewidomych i słabowidzących (treningi prowadzone przez Fundację Widzimy Inaczej) pomoc w dotarciu na przystanek lub drobne zakupy. Zajęcia na kortach MERA, na Skarżyńskiego 6a i na kortach Orzeł. Na chwilę obecną przewidziany jest taki zakres obowiązków, ale jeśli młodzież byłaby chętna i miała wsparcie osób dorosłych - np. rodziców lub pełnoletniego rodzeństwa organizatorzy są w stanie zaproponować inne aktywności - np. wyjście do kina, teatru, zakupy, asystę w prowadzeniu osoby z dysfunkcją wzroku np. przy wizycie w urzędzie itp. Wszystko tak naprawdę zależy od kontaktu z rodzicami opiekunami wolontariusza.

W ramach wolontariatu oferowane jest przeszkolenie i wsparcie w każdej chwili, jakie będzie potrzebował wolontariusz. Wystawiane jest także zaświadczenia do szkół średnich, które pozwoli na zdobycie dodatkowych punktów do liceum.

Chętnych prosimy do korzystania z kodów QR, jakie znajdziecie na plakatach.